Veškeré kožené produkty EGGO (https://eggobag.com/) jsou vyráběné ručně. Usně (pravou hovězí kůži) pořizuje dílna v přírodním stavu, z ní jsou podle připraveného střihu ručně vyřezány díly na jednotlivé výrobky, které se ručně barví lihovými mořidly. Následně se osadí komponenty, opracují a voskují. Pro zákazníka může dílna modifikovat stávající výrobek nebo ho navrhnout zcela na míru. K základnímu sortimentu patří ale kožené modely, které zakladatel značky Jakub Jarolím, pojmenovává podle antropologů a antropoložek jako Benedict, Mead, Douglas, Malinowski nebo Frobenius.

Od roku 2015 se dílna a showroom EGGO nachází na pražském Žižkově, kde si zákazníci mohou zblízka prohlédnout veškeré nabízené kožené výrobky.

Značka EGGO připravila časosběrné video, na kterém je zachycena výroba kožené tašky Morgan.

Ministerstvo Kultury

„Řemeslo je dokladem kontinuální kreativity lidstva, která podněcuje nejenom představivost a zručnost, ale zejména posouvá hierarchii hodnot a vede k uvědomění jedinečnosti vlastní práce i osobnosti a neopakovatelnosti okamžiku v řece života. Ve jménu řemesla lze vnímat přirozenou podstatu člověka a jeho široké možnosti seberealizace, jež si žádají svého projevu.“

Barbora Půtová