• Aktuality

   Neinvazivní analýzy historického nábytku a jejich interpretace

  13. 11. 2020

  Workshop Neinvazivní analýzy historického nábytku a jejich interpretace pořádá Národní památkový ústav v restaurátorském ateliéru Mgr. Radka Ryšánka, Ph.D., (http://www.rysanek.cz/) v Brně. Workshop představí praktické příklady neinvazivních analýz na historickém nábytku a způsob jejich interpretace.

   Kachlová kamna: Úvod do technologických postupů – ruční a průmyslová výroba kachloví

  7. 11. 2020

  Workshop Kachlová kamna: Úvod do technologických postupů – ruční a průmyslová výroba kachloví pořádá Národní památkový ústav ve firmě MK PROFI Kachlová kamna v Horní Plané a v Zámecké kamnářské manufaktuře v Žalticích.

   Spolupráce s řemeslníky a dílnami

  Tým projektu Řeč materiálu spolupracuje v rámci empirického výzkumu, při přípravě výstav, zhotovení kopií nebo odebírání vzorků s mnoha řemeslníky a dílnami. Jednou z nich je i parketářská společnost PARQUET RENSPOL.

  Ministerstvo Kultury

  „Řemeslo je dokladem kontinuální kreativity lidstva, která podněcuje nejenom představivost a zručnost, ale zejména posouvá hierarchii hodnot a vede k uvědomění jedinečnosti vlastní práce i osobnosti a neopakovatelnosti okamžiku v řece života. Ve jménu řemesla lze vnímat přirozenou podstatu člověka a jeho široké možnosti seberealizace, jež si žádají svého projevu.“

  Barbora Půtová