• Aktuality

   SPECIÁLNÍ TECHNIKY ŠTUKATÉRSTVÍ

  30.11.2021

  Workshop Speciální techniky štukatérství pořádá Ústav etnologie FF UK v ateliéru AKANT ART. Workshop bude primárně zaměřen na techniky štukatérství, tvarosloví nebo způsoby renovace a restaurování. Cílová skupina pro seminář jsou odborní pracovníci státních institucí zabývající se památkovou péčí a výzkumem.

   Čalounictví – Historické technologie a materiály

  19.–20.10.2021

  Workshop Čalounictví – Historické technologie a materiály pořádá Národní památkový ústav na Státním zámku Český Krumlov. Workshop bude primárně zaměřen na historii čalounictví, jeho technologii, tvarosloví nebo způsoby renovace a restaurování. Cílová skupina pro seminář jsou odborní pracovníci státních institucí zabývající se památkovou péčí a výzkumem.

   Česká olympijská kolekce Zuzany Osako

  Český olympijský výbor představil nástupovou kolekci pro olympiádu v Tokiu, jejíž autorkou je designérka a ilustrátorka Zuzany Osako. Základním technologickým prvkem se v tomto procesu stal modrotisk.

  Ministerstvo Kultury

  „Řemeslo je dokladem kontinuální kreativity lidstva, která podněcuje nejenom představivost a zručnost, ale zejména posouvá hierarchii hodnot a vede k uvědomění jedinečnosti vlastní práce i osobnosti a neopakovatelnosti okamžiku v řece života. Ve jménu řemesla lze vnímat přirozenou podstatu člověka a jeho široké možnosti seberealizace, jež si žádají svého projevu.“

  Barbora Půtová