HISTORIC INTERIORS AND THE SPEECH OF MATERIALS 

17.–18.10.2022

Konference bude zaměřena na poznání historických řemesel a zamyšlení se nad jejich současnými možnostmi i perspektivami při péči o dochovaný historický interiér.

V případě zájmu o přednesení příspěvku na výše uvedená témata pošlete název a abstrakt svého příspěvku v rozsahu 1000 znaků (cca 200 slov).

Termín zaslání názvu a abstraktu: 31.3.2022

Kontaktní osoba: Mgr. Milan Svoboda, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

The conference will focus on the knowledge of historical crafts and reflection on their current possibilities and prospects in caring for the preserved historic interior.

If you are interested in presenting a paper on the above topics, please send the title and the abstract of your paper in 1000 characters (approx. 200 words).

Title and abstract submission deadline: March 31, 2022

Contact person: Mgr. Milan Svoboda, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pozvanka konference

Ministerstvo Kultury

„Řemeslo je dokladem kontinuální kreativity lidstva, která podněcuje nejenom představivost a zručnost, ale zejména posouvá hierarchii hodnot a vede k uvědomění jedinečnosti vlastní práce i osobnosti a neopakovatelnosti okamžiku v řece života. Ve jménu řemesla lze vnímat přirozenou podstatu člověka a jeho široké možnosti seberealizace, jež si žádají svého projevu.“

Barbora Půtová